Brazylia

Brazylia jest największym krajem w Ameryce Łacińskiej. Rozprzestrzenia na niemal połowę (47,3%) obszaru Ameryki Południowej i zajmuje powierzchnię 8,547,403.5 km2. Jest to piąty co do wielkości kraj na świecie po Kanadzie, Rosji, Chinach i Stanach Zjednoczonych. Z wyjątkiem nielicznych wysp, Brazylia jest jednorodnym i ciągiem lądowym. Równik przechodzi przez północną część Brazylii, w pobliżu Macapá, a zwrotnik Koziorożca przecina kraj na południu, w pobliżu Sao Paulo. Ze wschodu na zachód Brazylia rozciąga się na 4,319.4 km,  co jest  niemal równorzędne z długością z północy na południe –  4,394.7 km.
Brazylia graniczy z: Gujaną Francuską, Surinamem, Gujaną, Wenezuelą i Kolumbią, na północy z  Urugwajem i Argentynie, na południu z Paragwajem, Boliwią i Peru, na zachodzie z Ekwadorem i Chile są tylko dwa kraje na kontynencie Ameryki Południowej, które nie graniczą z  Brazylią. Wschodni brzeg Brazylii to Ocean Atlantycki, rozciągający się wzdłuż całego wschodniego wybrzeża kraju, zapewniając 7367 km linii brzegowej.

Język
Językiem urzędowym jest język portugalski, jednak akcent i intonacja są bardzo różne od tego, co można usłyszeć w Portugalii i innych byłych koloniach portugalskich. Niektórzy twierdzą, że Brazylijczycy mówią “po brazylijsku”, tak jak Amerykanie mówią, że można mówić “amerykański”, a nie angielski. I istnieje również wiele brazylijczyków, którzy są potomkami imigrantów i mówią po niemiecku lub włosku – zwłaszcza w miastach południowej Brazylii.

Brazylia – kraj, który wita z wielkim uśmiechem

Mieszanka ras sprawiła, że Brazylia to bogaty kulturowo i jednocześnie unikalny kraj. Mieszanka ras zaczęła się od Indii, Afryki i Portugalii, ale w krótkim czasie przybyli imigranci z całego świata: Europejczycy, Azjaci, Żydzi i Arabowie. Rezultatem było powstanie narodu szczęśliwych ludzi, otwartych na wszystko co nowe.

Ze względu na tę ogromną różnorodność, Brazylia jest jednym z ostatnich miejsc na ziemi, gdzie nikt nie jest obcy, w którym można zmienić swojego losu, nie tracąc własnej tożsamości i gdzie każdy brazylijczyk ma trochę z całego świata we krwi. Według badań przeprowadzonych wśród zagranicznych turystów, którzy odwiedzili Brazylię – 97,2% ma zamiar wrócić niebawem, 56,5% wizyta w Brazylii spełniła oczekiwania i byli zadowoleni, a dla 31,7%, oczekiwania były zupełnie przekroczone. Jak widać, Ci, którzy przybywają do Brazylii stają się fanami tego kraju, już  po pierwszej wizycie.

, , , ,