Portugalia

Jeśli myślimy o wakacjach w jakimś ciekawym miejscu, zdecydowanie do tego celu nadaje się Portugalia.

Wakacje w tym wspaniałym zakątku Europy dostarczą nam z pewnością niezapomnianych wrażeń. Wrócimy nie tylko opaleni, ale i zadowoleni oraz bogatsi o nowe i ciekawe wrażenia. Poznajmy, zatem ten jeden z piękniejszych zakątków Europy.

 

 

Portugalia to jeden z najbardziej wysuniętych na zachód kraj Europy.  Jej powierzchnia liczy sobie ponad 92 tysiące kilometrów kwadratowych. Swoim obszarem obejmuje ona 16% Półwyspu Iberyjskiego. Sami mieszkańcy tego uroczego zakątka określają go, jako ziemię brandos costumes czyli jako ziemię łagodnych obyczajów.
Dlaczego Portugalia przyciąga w swoje granice rok rocznie coraz większe rzesze turystów? Otóż Portugalia to przede wszystkim kraj, który niemal na każdym kroku zdumiewa nas, oczarowuje i zachwyca. W tym niezbyt dużym kraju znajdują się rozległe, przepiękne a co najważniejsze czyste plaże. Zatopione wioski, nadmorskie imponujących rozmiarów skały nadmorskie, wręcz bajkowe zamki oraz bajeczne okazałe pałace – oto, co ma do zaoferowania swoim gościom Portugalia. Jednym słowem – Portugalia to piękny kraj, do którego od 30 lat zjeżdżają coraz chętniej turyści z całego świata by rozkoszować się komfortowym wypoczynkiem wśród przebogatej i zróżnicowanej zieleni w kurortach bardzo gęsto umiejscowionych kurortach nadmorskich, dodatkowo korzystając z przebogatych form wypoczynku.
Cały niemal obszar kraju – prócz obszernych i naprawdę robiących ogromne wrażenie, metropolii – jest pokryty bardzo bogatą roślinnością, którą stanowią między innymi dęby korkowe i drzewka pomarańczowe.
Kraj jest określany, jako niezwykle przyjazny i otwarty na przyjezdnych. Portugalczycy, bowiem należą do jednego z najbardziej przyjaznych, gościnnych i otwartych narodów. Mało kto z nas wie, że w 1994 roku Portugalia została ogłoszona oficjalnie Kulturalną Stolicą Europy, od tego też czasu przeżywa ona prawdziwą rewolucję jeśli chodzi o liczne inwestycje. Doszło także do tego, że stolica Portugalii, jaką jest Lizbona została wciągnięta na listę najbardziej nowoczesnych metropolii europejskich.
Ważnym aspektem dotyczącym Portugalii i jej charakterystyki jest klimat jaki w niej panuje. Należy więc powiedzieć, że od listopada do kwietnia, w kraju jest dość ciepło, tak więc decyzja o tym, kiedy wybierzemy się do tego przepięknego i ciekawego miejsca zależy wyłącznie od nas. Powinniśmy też wspomnieć, iż na północy kraju zdarzają się okresy deszczowe. Takiej pory roku jak zima nie ma w Portugalii. Podczas gdy my marzniemy w styczniu, Portugalia a szczególnie rejon jakim jest Algarve, wygląda prześlicznie gdyż właśnie wtedy kwitną w niej migdałowce. Aromat tych przepięknych krzewów owocowych rozchodzi się dosłownie po całym obszarze. Nieco inaczej wygląda zaś stycznie w rejsonie Serra da Estrela, gdzie mocno śnieżne zimy pozwalają na prawdziwe narciarskie szaleństwo.
To co powinniśmy też podkreślić, to fakt, iż z racji atrakcyjności Portugalii powinniśmy zapewnić sobie rezerwację w miejscu naszego pobytu dużo wcześniej, niż planujemy nasz przyjazd, gdyż możemy spotkać się niestety z zajętymi wszelkimi terminami i kwaterami – dotyczy to głównie Lizbony oraz Algarve. W pozostałych miejscowościach, czyli w mniejszych wioskach czy miasteczkach, wolny nocleg można znaleźć niemal przez cały rok.

, , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *