Aníbal Cavaco SilvaPortugalia jest republiką, zgodnie z ustaleniami konstytucji z 1976 roku. Na czele państwa stoi prezydent wybierany co 5 lat w wyborach powszechnych i bezpośrednich. Prezydent nie może kandydować na trzecią z rzędu kadencję (podobnie jak w Polsce). Ma on realne kompetencje jako strażnik systemu ustrojowego państwa.  Aktualnie funkcję tą sprawuje Anibal Cavaco Silva. Przy prezydencie działa ciało doradcze zwane Radą Państwa.
Od nowego roku Brazylia wprowadza nowe zasady pisowni w języku portugalskim. Portugalia idzie w jej ślady, ale trochę wolniej. Wielu Portugalczyków uważa, że była kolonia językowo kolonizuje byłą metropolię.

Traktat o jednolitej ortografii języka portugalskiego zawarło w 1990 roku osiem krajów, m.in. Brazylia, Portugalia, Angola i Mozambik, do których po uzyskaniu niepodległości w 2004 roku dołączył Timor Wschodni. Przewiduje on usunięcie akcentów i innych znaków diakrytycznych stosowanych np. w Portugalii, ale pomijanych w Brazylii. Usuwa także wiele spółgłosek niemych, czyli niewymawianych. Np. w słowie "Egipto" - Egipt - usuwa nieme "p", tak by pisało się je tak, jak od dawna się czyta, czyli "Egito", czy każe pisać "otimo" zamiast "optimo" (optymalny).
    Portal portugalski.org od 2 lat służy użytkownikom do zapoznania się z podstawami języka portugalskiego i ciągle się rozwija. Dotej pory zarejestrowaliśmy 211 tys. odsłon witryny. Jesteśmy wyświetlani na pierwszej stronie w wyszukiwarce google.pl pod hasłem "język portugalski", "nauka portugalskiego online".
Zwracamy się do Państwa z ofertą dotarcia do tej specyficznej grupy użytkowników poprzez reklamę w portalu. Dzięki tej formie promocji trafią Państwo do użytkowników, którzy chcieliby się uczyć języka portugalskiego.


Billboard jest najskuteczniejszą formą reklam.
Jest widoczny na każdej stronie i podstronie stronie portalu.
Wielkość: 780 x 100   

Banery u dołu stronu widoczne na każdej
stronie portalu.
 Wielkość: 380 x 60

"I" baner widoczny na każdej stronie portalu.
Wielkość: 160 x 360

Jesteśmy otwarci na każdą formę współpracy.
 
Google
 
Witaj na stronie!